Věčné téma ,,já jsem tlustá''

 Neznám snad jediného člověka, který by byl se sebou na 100% spokojený. Když jsem byla mladší a opravdu hubená, tak nechápu, že jsem to neviděla a myslela si, jak jsem tlustá. No na facku:-) Prostě to máme nějak (hlavně my ženy) zašifrovaný v hlavě.
 Loni v lednu jsem došla do fáze, že mě moje váha a tloušťka začaly vadit. Řekla bych, že až moc dlouho jsem byla líná s váhou a postavou cokoli dělat a zvykla jsem si na špeky i váhu a je fakt, že mi to moc nevadilo (hlavně proto, že si myslím, že každý člověk je originál a krása nespočívá ve štíhlosti).
 První signál mi dalo moje tělo a to tak, že mi bylo po všem těžko (ani se nedivím, jelikož jsem jedla strašně nezdravě a v obřím množství) a občas mi pobolíval i žaludek. Naše tělo je chytřejší než myslíme a umí nám říct DOST. Zkrátka a dobře jsem se rozhodla radikálně a zdravě zhubnout (byly i časy, kdy jsem zkoušela různé diety, ale vždy se dostavil JOJO efekt, nehledě na to, že diety nejsou zdravé a nepotřebuji si ničit zdraví), hlavně kvůli svému pocitu a zdraví (věděla jsem taky, že se začneme co nevidět snažit o miminko a bála jsem se poporodní váhy). Neměla jsem ze začátku vysněnou váhu ani ideál, kterého chci dosáhnout. Chtěla jsem jen cítit hezky.
 První a druhý měsíc jsem si zakoupila jídelníček na www.30tidennivyzva.cz (druhý měsíc jsem si už kombinovala jídla dle chuti sama nakonec). Jídelníček spočívá ve zdravé a vyvážené stravě. Ze začátku jsem bloudila s nákupním seznamem velkým jak ďas po obchodě, vše hledala a divila se různým potravinám, musela jsem denně vařit, vše si vážit a chystat do krabiček na den dopředu. Ze začátku to bylo spooousty krabiček. Objevovala jsem suroviny, které jsem nikdy předtím nepoužívala a neznala. Vše jsem si psala do kalorických tabulek (lze stáhnout aplikaci, nebo zapisovat zde: www.kaloricketabulky.cz)
 Když se hubne, hýbat se musí! Podle 30ti denní výzvy jsem cvičila prvních 14 dní a pak jsem začala cvičit s Jillian Michaels, ta mi ale taky moc dlouho nevydržela. (Videa najdete na youtube).
 Některý dny byly hrozný, chtěla jsem to vzdát, nebavilo mě to, byla jsem líná, ale tentokrát jsem do toho šla naplno, tak jsem musela zvednout zadek a jít něco dělat!  Začala jsem běhat. Začátky byly krušný. Nejdřív jsem první kilometry běhala indiánským během a začínala na 3km, přičemž jsem po 200m hledala plíce. Když jsem v říjnu (to už jsem byla těhotná) s během končila, dala jsem i přes 10 km a běhalo mi to skoro samo. Byla jsem na běhu už závislá... Riga mě milovala:-) Pokud chcete začít s během doporučuju stránky www.jedenmesicbezce.cz 
 Jelikož jsem pak už měla lepší kondičku, tak jsem 5x do týdne cvičila, respektive 2 dny v týdnu jsem chodila běhat, 1x chodila na jógu (do které jsem si zamilovala) a 2x do týdne jsem cvičila doma, buď podle youtube nebo jsem jezdila na rotopedu či bruslích.
 Ze začátku šel váhový úbytek samozřejmě rychleji, pak byly týdny a měsíce, že se ta váha prostě nehnula, to pak člověk ztrácí motivaci, ale musí se vydržet! Jsem ráda, že jsem to zvládla a věřím, že to dám znovu a pak si budu váhu už jen udržovat, cvičit a jíst zdravě.

Nemám fotku před a po, tak snad bude toto pro inspiraci stačit:Jen pro upřesnění, vršky jsem nosila XL-XXL, pak jsem se dostala na M-L
velikost kalhot jsem měla 44, pak 40....
Celkový váhový úbytek (bez detoxu) 15kg.

 Po 8mi měsících jsem šla do 10ti denního detoxu, který mi pomohl chápat jídlo a své tělo trochu jinak (ale o tom jindy).
V těhotenství jsem začala nabírat až od 5.měsíce. Dost jsem zvracela, tak jsem první 2 měsíce ještě zhubla, ale to už nepočítám. Z porodnice jsem se vracela s 6kg navíc, za 5 měsíců jsem díky sladkýmu přibrala další 2kg. Celkem chci minimálně 10kg zhubnout...a to do konce dubna. Tento týden jsem začala... přidáte se? Mluvit o tom nestačí, musí se začít a to naplno! Pokud budete chtít inspiraci, můžu přidávat svoje ,,rychlorecepty''.

Jdete do toho se mnou? Kolik chcete zhubnout, zkoušeli jste to někdy? Napište mi vaše úspěchy, neúspěchy, rady, typy. Pište do komentářů:-).

Tak GOOD LUCK!CONVERSATION

0 komentářů:

Okomentovat

Jste skvělí! Děkuju za Vaše komentáře ♥